Klasické vysávače zbierajú prach a nečistoty do vymeniteľných vreciek, ale veľkú časť jemných čiastočiek opäť vyfukujú do vzduchu v miestnosti a zároveň víria prach pri vysávaní. Malé čiastočky prachu a baktérii ostávajú v miestnosti, čo predstavuje najväčší problém nielen pre alergikov a astmatikov, ale pre každého živého obyvateľa príbytku. Centrálne vysávače sú novou technológiou, ale patria k rozvodom podobne ako voda alebo kúrenie.

Centrálny vysávač DuovacÚčinnosť vysávania pri centrálnom vysávači je 100%. Dôvodom je systém na akom vysávanie funguje. Vzduch a nečistoty sú vysávané cez hadicu a rozvod až do agregátu. Nečistoty končia vo veľkom zbernom vedre, ktoré stačí vyprázdniť niekoľkokrát do roka. Nasatý vzduch je prefiltrovaný cez vysokoúčinný filter a vyfukovaný von mimo obytných priestorov výfukovou klapkou. Centrálny vysávač vás určite pozitívne prekvapí aj svojim výkonom, ktorý je niekoľkokrát vyšší ako pri prenosnom vysávači. Je to spôsobené výkonnejším a väčším priemyselným motorom v centrálnej jednotke (agregáte) umiestnenom pevne na stene. Sací výkon je udávaný v AirWattoch, ktorý je pri centrálnych vysávačoch 2 až 4 krát vyšší ako pri klasickom vysávaní. Ďalšou pozitívnou výhodou je nízka hlučnosť agregátu (60dB). Tento údaj je aj tak nepodstatný, lebo agregát hučí v technickej miestnosti, v garáži, pivnici… , takže nie ste rušení pri sledovaní televízie, počúvaní hudby a čo je ešte dôležitejšie neruší Vás ani pri telefonovaní alebo spaní. Jediný zvuk je iba šum nasávaného vzduchu.

Centrálny vysávač je v objekte pevne zabudovaný, preto je dobré myslieť na jeho začlenenie už pri realizácii projektu. V projekte sa vypracuje riešenie systému, kde dôjde k prepojeniu rozvodov s centrálnou jednotkou a zásuvkami. Zároveň sa navrhne umiestnenie zásuviek a agregátu v dome ako aj najjednoduchšie zabudovanie rozvodu. Viac o inštalácii si prečítajte v článku Inštalácia centrálneho vysávača.

V prvej etape dôjde k montáži potrubia (rozvodu). Montáž rozvodu sa realizuje vo fáze hrubej stavby pred realizáciou omietky. V prípade, že rozvody majú byť uložené v podlahe je najlepšie začať s montážou rozvodu pred zahájením práce na ostatných rozvodoch ako je voda, plyn a kúrenie. Naša spoločnosť ponúka realizáciu rozvodov vysávača, vody, vzduchotechnických kanálov a podlahového vykurovania v jednej skladbe podlahy. Predídete tak problémom pri striedaní viacerých firiem na stavbe. Po vymaľovaní nasleduje druhá etapa, ktorá pozostáva z inštalácie agregátu, zásuviek, štrbín a dodávky príslušenstva.